It's like any other business. Has it's ups and downs. When it's down you have to learn how to conserve. When it's up you have to learn how to save. Find yourself some cheaper smokes. Or cut back some. Chew some gum in between those 40 cigs a day. $20 a day for one man to eat? You got to be kidding me, right? Dude if you don't bring your own lunch you could still eat on lot less. As for the fuel cost, well some cost we just have to bear to stay in business. However, you could make sure your vehicle is properly tuned and tires are inflated properly. Regular oil changes and plugs n wires n such. And remember at the end of the day a $20 profit (although small) is way better than $0.00.
Bookmarks