Now really sit back and think about this one. oook, your bringing the appliances at like .10-.15 cents per lb. Now everything has got wires, a motor, circuit boards. Now the weight of the item hasn't changed and you have multiple prices instead of a singular. So whats ur conclusion to your own answer.......Now go intro urself